Nasze cele

.

.

Naszym celem jest podnoszenie umiejętności narciarskich wszystkich pasjonatów tego sportu. Dla wszystkich amatorów organizujemy szkolenia na każdym poziomie zaawansowania. Tym w naszym stowarzyszeniu zajmuje się sekcja amatorska – Treningi na tyczkach.

.

www.treninginatyczkach.pl

.

.

.

.

Dodatkowo sobie i naszym zawodnikom stawiamy bardzo ambitne cele sportowe. Poniżej możecie przeczytać naszą wizję i misję dotyczącą krakowskiego klubu narciarskiego – TNT Ski&Racing Team, który jest częścią stowarzyszenia.

.

.

Misja

.

„Chcemy doprowadzić naszego zawodnika/zawodniczkę do zdobycia tytułu Mistrza Olimpijskiego, Mistrza Świata i wygrania klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim”

.

.

Wizja

.

Do zrealizowania tak ambitnego celu pasja, to zbyt mało. Potrzebna jest  obsesja, konkretny plan i narzędzia:

.

.

Indywidualne podejście

.

Stawiamy na jakość i indywidualne podejście. Grupy treningowe liczą maksymalnie 12 osób. Klub stawia na elitarność, nie na ilość członków.  Wzorem największych karier sportowych najlepsi zawodnicy otrzymują indywidualne  prowadzenie oraz są wokoło nich budowane personalne sztaby trenerskie.

.

.

.

.

Udział rodziców w procesie szkolenia

.

W obecnych czasach trudno sobie wyobrazić osiągnięcie sukcesu sportowego bez zaanagażowania rodziców. Widać, to bardzo mocno w narciarstwie alpejskim oraz w innych dyscyplinach sportu.  Marcel Hirscher, Henrik Kristoffersen, Bode Miller, Marc Girardelli, Hermann Maier, rodzeństwo Kostelic, Lara Gut- Behrami, Tina Wairather , Mikaela Shiffrin, Maryna Gąsienica daniel i wiele innych Robert Kubica, Robert Lewandowski, Jakub Błaszczykowski, Agnieszka Radwańska itd. nie sposób tu wymienić wszystkich, to kariery budowane przy bardzo dużym zaangażowaniu rodziców z pominięciem centralnego programu szkolenia, który potrafi być szkodliwy. Najczęściej jest zbyt ogólny aby móc wychować wielkie indywidualności  i  wielkich mistrzów.

.

W praktyce wykorzystując metody wypracowane w www.treninginatyczkach.pl zachęcamy rodziców do udziału we wspólnych treningach jak również do aktywnego kibicowania na zawodach. Musimy pamiętać, że wpływ rodziców na każdego człowieka jest olbrzymi. Każdy młody człowiek jest skoncentrowany na zdobyciu uwagi i uznania w oczach swoich rodziców. Olbrzymim błędem było by nie wykorzystanie tego w procesie szkolenia sportowego.

.

Podsumowując: Jeżeli jako rodzic szukasz odpowiedniego know how i  wsparcia w budowaniu kariery sportowej swojego dziecka – jesteśmy tu dla ciebie !!!

.

.

Warunki treningowe

.

Żeby skutecznie rywalizować z zawodnikami z krajów alpejskich konieczne jest trenowanie przez cały rok w najlepszych miejscach treningowych na świecie. Tajemnica coraz częściej pojawiających w Pucharze Świata zawodników z Anglii czy Holandii tkwi w tym, że trenują lub wręcz rezydują w krajach alpejskich.

.

.

.

.

Głównym elementem naszego systemu szkolenia są obozy alpejskie. Niesie, to ze sobą dużą ilość korzyści:

.

  • trenujemy tam gdzie najlepsi. Niejednokrotnie trenowaliśmy obok kadry Austrii, Norwegii, Włoch czy USA. lodowiec Hintertux, Kuhtai w Austrii, to nasze stałe bazy treningowe.

.

  • podczas obozów zawodnicy są skoncentrowani  na treningach

.

  • podczas 6.cio dniowego obozu mamy 12 jednostek treningowych

.

  • na nartach trenujemy cały rok również w lecie

.

  • paradoksalnie koszt jednostki treningowej jest porównywalny lub niższy niż koszt jednostki treningowej w Polsce przy znacznym wzroście jakości dotyczącej stoków narciarskich i warunków śniegowych.

.

Na dzień dzisiejszy do Państwa dyspozycji  i wyboru w kalendarzu przez cały rok również w lecie  jest 20. z góry zaplanowanych tygodniowych obozów treningowych w Alpach. Dzięki temu zawsze w dogodnym terminie możecie liczyć na naszą profesjonalną opiekę trenerską w Alpach.

.

Oczywiście kiedy pojawi się śnieg w Polsce od Grudnia do końca Marca wspomagamy się treningami na naszych stacjach narciarskich w Małopolsce i na Podhalu Kluszkowce, Długa Polana, Suche, Jurgów, Lubomierz, Szczawnica, Krynica Zdrój, Harbutowice, Myślenice, Spytkowice itd.

.

Oprócz tego zapewniamy całoroczną opiekę trenerską w zakresie przygotowania motorycznego – ogólnorozwojowego oferujemy wsparcie w zakresie medycyny sportowej, fizjoterapi i  dietetyki.

.

.

.

.

Metody treningowe

.

Na wczesnym etapie kariery młodego sportowca naszym celem jest wszechstronny rozwój cech motorycznych oraz spokojne i dokładne budowanie umiejętności specjalistycznych – technicznych. Ważne jest zidentyfikowanie i wyeliminowanie słabych stron oraz rozwój mocnych stron, które są naturalnym motorem sukcesu wszystkich mistrzów. Pamiętamy, że najwięksi mistrzowie są bardzo wszechstronni Bode Miller – mistrz stanowy w tenisie ziemnym, również grał dobrze w piłkę nożną. Marcel Hirscher znakomicie jeździ na motocyklu crossowym, również Henrik Kristoffersen. Robert lewandowski uprawiał judo i akrobatykę i można by tak wymieniać dalej… Na najwyższym poziomie sportowym daje im, to przewagę, która decyduje o zwycięstwie.

.

W treningu specjalistycznym narciarskim, trenujemy na najlepszych stokach na świecie. Do treningu wykorzystujemy nowoczesny sprzęt i metody. Cały czas korzystamy z możliwości podglądania na żywo najlepszych i nie przestajemy w poszukiwaniu nowatorskich metod, które dadzą przewagę naszym zawodnikom.

.

Nie sztuką jest obciążyć  i  wyeksplatować zawodnika w wieku juniorskim. Sztuką jest przygotować zawodnika do dużych obciążeń podczas profesjonalnej kariery seniorskiej i doprowadzić go do mistrzostwa.

.

Wszystkie te aspekty nowoczesnego  treningu zostały wyczerpująco opisane w książce „Trening zawodowca” autorstwa Doriana Łomży, trenera przygotowania fizycznego wielu olimpijczyków.

.

.

Sprzęt

.

Od lat jesteśmy partnerem firmy Head. Zawsze i na każdym obozie dysponujemy pulą nart testowych. Współpracujemy z najlepszymi serwisantami w Polsce. Sami dysponujemy dużą wiedzą w zakresie doboru i przygotowania sprzętu narciarskiego.

.

.

.

.

Coaching

.

Do osiągnięcia najwyższych celów sportowych niezbędny jest rozwój mentalny. Współczesny sportowiec musi perfekcyjnie zarządzać sobą i czasem. Musi być świadomy i mieć precyzyjnie określone cele i priorytety zgodne ze swoimi wartościami i rolami społecznymi. Również posiadamy wiedzę i doświadczenie oraz dbamy o rozwój naszych zawodników w tym bardzo ważnym obszarze.

.

.

Rywalizacja i pośrednie cele sportowe

.

Dzieci w wieku 8-12 lat – starty w lidze szkół krakowskich i najsilniejszej polskiej lidze MOZN. Starty w wybranych zawodach międzynarodowych np. Kids Trophy.

.

Młodzież w wieku 13-15 lat – starty w lidze szkół krakowskich i najsilniejszej polskiej lidze MOZN oraz w Młodzieżowym Pucharze Polski i Olimpiadzie Młodzieży.  Starty w wybranych zawodach międzynarodowych np. Trofeo Topolino.

.

Juniorzy w wieku 16-21 lat – starty w zawodach Fis, Mistrzostwach Polski  Juniorów i Seniorów, Pucharze  Europy, Uniwersjadzie, Pucharze Świata, Mistrzostwach Świata juniorów i seniorów, Olimpiadzie.

.

Seniorzy w wieku 21 lat i więcej – starty w zawodach Fis, Mistrzostwach Polski  Seniorów, Pucharze  Europy, Uniwersjadzie, Pucharze Świata, Mistrzostwach Świata Seniorów, Olimpiadzie.

.

.

.

.

Sponsoring

.

Na dzień dzisiejszy stypendium sportowe i  patronat  Krakowskiego Stowarzyszenia Narciarskiego w programie Lionherts został przyznany dwójce sportowców:

.

Angelika Mazur rocznik 2001 – aktywna zawodniczka Międzynarodowej Federacji Narciarskiej – FIS. W sezonie 2018/2019 we współpracy z  trenerem Przemkiem wygrała najsilniejszą Polską ligę narciarską MOZN we wszystkich kategoriach: klasyfikacji generalnej, klasyfikacji slalomu i slalomu giganta. W 12 startach odniosła 8 zwycięstw i 11 razy stanęła na podium. Mimo młodego wieku w swoim dorobku ma już 81 medali z zawodów narciarskich Polskich i międzynarodowych w różnych kategoriach wiekowych.

.

 Filip Nowosad rocznik 2008 – w sezonie 2019/2020 Zwycięzca Ligi Szkół Krakowskich i 4.ty zawodnik klasyfikacji generalnej ligi MOZN

.

Kryteria przyznania stypendium sportowego są jasno sprecyzowane i oparte o wyniki sportowe zawodników.

.

U nas także każdy może dołożyć swoją cegiełkę do wsparcia młodych narciarskich talentów, a przy okazji samemu również dużo zyskać. Wpisując się do naszego stowarzyszenia zyskuje się wiele przywilejów, a składka członkowska zostaje przekazana między innymi właśnie na stypendia. Więcej informacji na ten temat tutaj.

.

Aktywnie poszukujemy możliwości dalszego wsparcia finansowego naszych zawodników i rodziców, na których spada główny ciężar finansowy.

.

.

Dbałość o detale

.

Narciarstwo alpejskie, to sport bardzo detaliczny. Wyobraźmy sobie taką sytuację: zawodnik, który w Pucharze świata w jednym przejeździe przegrywa 0,6 s najczęściej zajmuje miejsce pod koniec pierwszej dziesiątki. Na trasie slalomu Pucharu Świata najczęściej ustawia się około 60.sięciu bramek, a zatem prosta matematyka mówi, że ten zawodnik z końca pierwszej dziesiątki przegrał ze zwycięzcą w każdym skręcie zaledwie  0,01 s. My cały czas o tym pamiętamy i szukamy tych rezerw we wszystkich aspektach wymienionych we wcześniejszych punktach.

.

.

.

.

Podsumowanie

.

Możecie być Państwo pewni, że każdy młody człowiek, który zacznie z nami trenować nawiąże wspaniałe przyjaźnie na całe życie, nauczy się działać w grupie. Pozna, co to empatia i przyjaźń. Rozwinie się ruchowo oraz odniesie sukcesy na miarę swoich możliwości. Nauczy się, że sukces, to nie sam talent ale również  planowanie i konsekwentna praca. Nauczy się z godnością w duchu fair play wygrywać i przegrywać. Uodporni się na stres. Będzie po prostu silniejszy i przygotowany do dorosłego życia. Będzie zawsze walczył o ambitne cele na miarę możliwości, a sport, umiejętności i pasja nabyte w naszym klubie pomogą mu utrzymać właściwy balans w życiu.

.

.